1.Kapitolka

27. července 2013 v 14:02 | Eliss |  Sukuba1- Trápení
Tak sem se rozhodla že sem budu dávat každej den novou kapitolku Skuby....jinak doufam že to budete číst :D dá to zabrat to přepsat :D Tak přeju příjemné čtení :) a pozdravem ElissPODLE STATISTIK většina smrtelníků prodá svou duši kvůli jednomu z těchto pěti důvodů: sex, peníze, moc, pomsta a láska. V tomto pořadí.

Předpokládám tedy, že mě měli znovu ujistit, že jsem tu proto, abych pomáhala s číslem jedna. Jenže mně se celá ta situace příčila. A když to říkám já, tak to už opravdu něco znamená.

Možná už se jen nedokážu vcítit do lidí, pomyslela jsem si. Už je to tak dávno. Když jsem byla ještě panně, lidé si pořád mysleli, že dívku může přivést do jiného stavu i labuť

Vedle mě stál rozložitý Hugh a trpělivě čekal, až mě přejdou zábrany. S rukama v kapsách upnutých khaki kalhot se opíral o svůj lexus. "Nechápu, proč z toho děláš takovou vědu. Vždyť to děláš pořád."

To nebyla tak docela pravda, ale oba jsme dobře věděli, jak to myslí. Ignorovala jsem ho a namísto toho jsem si začala okatě prohlížet okolí. Ne že by mi to zvedlo náladu. Předměstí mi vždycky připadala depresivní. Stejné domky. Dokonalé trávníky. Až moc aut SUV. Někde v dálce ve tmě nepřestával štěkat pes.

"Tohle nedělám," prohlásila jsem nakonec. "I já mám svoje meze."

Hugh si odfrkl, čímž vyjádřil, co si o mých mezích myslí.

"Dobře, tak jestli se budeš cítit líp, neuvažuj o tom jako o zatracení. Ber to jako charitu."

"Jako charitu?"

"Jasně."

Přestože to byla netypická situace, s obchodnickou zdatností vytáhl svůj kapesní počítač. To by mě už nemělo překvapovat. Hugh je profesionální skřet a umí mistrně nalákat smrtelníky, aby prodali svou duši. Je takový expert na smlouvy a kličky v zákonech, že by mu mohl kterýkoli právník závidět.

Taky je to můj kamarád. Tak trochu to dodává nový význam pořekadlu, že vrána k vráně sedá...

"Podívej se na fakta," pokračoval. "Martin Miller. Muž, samozřejmě. Běloch. Nepraktikující luterán. Pracuje v obchodě se hrami v nákupním centru. Bydlí tady ve sklepě, v domě svých rodičů."

"Ježíší!"

"Já ti to říkal."

"Charita nebo ne, stejně mi to připadá dost... extrémní. Kolik že mu je?"

"Třicet čtyři."

"A jéje."

"Přesně tak. kdybys byla takhle stará a nikoho neměla, taky bys přistoupila k zoufalým činům." Podíval se na hodinky. "Tak uděláš to, nebo ne?"

bezpochyby jsem Hugha zdržovala od rande s nějakou sexy ženou, která bude nejspíš o polovic mladší než on - a tím samozřejmě myslím věk, na který Hugh vypadá. Ve skutečnosti už tu tak století.

Odložila jsem si kabelku na zem a varovně na něj pohlédla. "Mám to u tebe."

"Ano," potvrdil. Tohle naštěstí nebyla moje obvyklá práce. normálně na podobné věci používal najaté síly, ale dneska v noci asi nikoho nesehnal. Nedovedla jsem si ostatně představit, koho by k něčemu takovému přemluvil.

Vykročila jsem k domu, ale zarazil mě. "Georgíno?"

"Jo?"

"Je tu... ještě jedna věc..."

Otočila jsem se. Tón jeho hlasu se mi vůbec nelíbil. "Ano?"

"On má, ehm, zvláštní požadavek."

Povytáhla jsem obočí a čekala, až mi prozradí víc.

"Víš, on je celý žhavý do těchhle záležitostí s, ehm, zlem. Usoudil, že když prodá svou duši ďáblu, měl by přijít o panictví s nějakou.... já nevím, démonkou nebo něčím takovým."

Přísahám, že v tom momentě i ten pes přestal štěkat. "To si děláš srandu."

Hugh neodpověděl.

"Nejsem... ne. V žádném případě nebudu..."

"No tak, Georgíno. O nic nejde. Květiny. Kouř a zrcadla. Prosím. Uděláš to pro mě?" přemlouval mě rafinovaně. Těžko odolat. Jak už jsem řekla, svou práci dělal výborně. "Vážně jsem v zoufalé situaci... Když mi s tím pomůžeš, bude to pro mě hodně znamenat..."

Zaúpěla jsem. Nedokázala jsem ho odmítnout, když nasadil v široké tváři tak úpěnlivý výraz. "Jestli se o tom někdo dozví..."

"Mlčím jako hrob." Dokonce si přitiskl prst na rty.

Rezignovaně jsem se sehnula a rozepnula si pásky na botách.

"Co to děláš?" podivil se.

"Tyhle jsou moje oblíbené, od Bruna Maglise. Nechci o ně přijít, až se proměním."

"Jo, ale... pak si je přece můžeš zase vyčarovat zpátky."

"Už nebudou stejné."

"Budou. Můžeš si je udělat, jaké jen budeš chtít. Tohle je vyložený nesmysl."

"Hele," obořila jsem se na něj, "chceš tady stát a dohadovat se o botách, nebo chceš, abych šla udělat z toho tvého panice muže?"

Hugh sklapnul a ukázal směrem k domu.

Vydala jsem se tam po trávě, která mi lechtala bosá chodidla. Dveře na zadní terase, které vedly do sklepa, byly otevřené, přesně jak Hugh slíbil. Vešla jsem do spícího domu a jenom doufala, že nemají psa. Matně jsem uvažovala, jak jsem se mohla takhle snížit. Když se moje oči přizpůsobily temnotě, začala jsem rozeznávat útulný středostavovský pokoj. Byla tam pohovka, televize, knihovna. Po levé straně se nacházelo schodiště a po pravé chodba.

Vydala jsem se chodbou a cestou jsem pozměnila svůj vzhled. Ten pocit už mi byl důvěrně známý, stal se mou druhou přirozeností. Ani jsem se nemusela vidět a věděla jsem, co se se mnou děje. Moje malá postava se trochu protáhla do výšky. Štíhlá jsem zůstala pořád, jen možná o trochu víc. pleť jsem měla bílou jako smrtka, po lehkém opálení nezbylo ani stopy. Vlasy, které mi sahaly do půli zad, jsem si nechala stejně dlouhé, jen jsem si je změnila na uhlově černé a namísto svých vln jsem si je narovnala. Moje ňadra - podle všech měřítek dokonalá - se ještě zvětšila, takže mohla směle soupeřit s těmi, jaká mají hrdinky komiksů. Tenhle chlap jistě beztak na komisech vyrůstal.

A moje oblečení... Pestrobarevné kalhoty a bůlzu jsem odstranila. Na nohou se mi objevily vysoké černé kožené boty, k nimž se dokonale hodil černý top a sukně, ve které bych se rozhodně nemohla předklonit. Můj zjev doplňovala ještě špičatá křídla, rohy a bič.

"Panebože," zamumlala jsem, když jsem se náhodou zahlédla v malém ozdobném zrcadle. Doufám, že se tohle žádný z místních démonů nikdy nedozví. Měli vytříbený vkus.

Odvrátila jsem se od zrcadla a zadívala se chodbou ke svému cíli. Byly to zavřené dveře se žlutou cedulí s nápisem MEN AT WORK. Připadalo mi, že zevnitř slyším tlumené zvuky z nějaké videohry. Pípání ale utichlo v momentě, kdy jsem zaklepala na dveře.

Po chvilce se otevřely a stál v nich asi sto sedmdesát centimetrů vysoký muž se špinavě blond vlasy po ramena, které mu vepředu už řídly. Zpod trička jako pro Homera Simpsona mu vykukovalo velké chlupaté břicho. V ruce svíral balíček chipsů.

Jakmile mě spatřil, chipsy upustil.

"Martin Miller?"

"A-ano," vykoktal.

Práskla jsem bičem. "Jsi připraven se se mnou zahrát?"

Přesně o šest minut později jsem dům Millerových opustila. Ve čtyřiatřiceti už člověk zjevně nemá dost energie.

"Teda, to byla rychlovka," poznamenal Hugh, sotva mě uviděl, jak se k němu blížím přes zahradu. Zase se opíral o auto a kouřil.

"Nejsem žádná měkkota. Máš ještě?"

zazubil se a podal mi svou cigaretu, abych ji dokouřila. "Urazilo by tě, kdybych ti řekl, že mě ta tvoje křídla vzrušujou?"

popotáhla jsem z cigarety a podívala se na něj přimhouřenýma očima. Rychle jsem se ujistila, že poblíž není nikdy jiný, a změnila jsem svůj zevnějšek zase do původní podoby.

"Za tohle mi hodně dlužíš," připomněla jsem mu a obula si boty.

"Já vím. Někdo by ale samozřejmě mohl namítnout, že naopak ty dlužíš mně. Tímhle jsi získala spoustu energie. Lepší, než na jakou jsi zvyklá."

To jsem nemohla popřít, ale přesto mi z toho moc dobře nebylo. Chudák Martin. Odsoudit svou duši k věčnému zatracení je strašlivá cena za pouhých šest minut.

"nechtěla by sis dát drink?" nabídl Hugh.

"Ne, už je moc pozdě. Jdu domů. Chci si číst."

"Aha, samozřejmě. Kdy nastane tvůj velký den?"

"Zítra," odpověděla jsem.

Zachechetal se nad tím, jak zbožňuju svůj idol. "A to přitom píše jenom romány pro širokou veřejnost. Není to žádní Nietzsche nebo Thoreau."

"Hele, vynikající spisovatel nemusí být filozof. A já to vím, během všech těch let už jsem jich pár viděla."

Hugh jen zavrčel nad mým povzneseným chováním a výsměšně se mi poklonil. "Dámy bych se na její věk nikdy nevyptával."

Spěšně jsem ho políbila na tvář a vydala se o dva bloky dál, kde jsem měla zaparkované auto. Když jsem ho odemykala, pocítila jsem hřejivý chvějivý pocit, který naznačoval, že poblíž je další nesmrtelná bytost. Vampýr, uvědomila jsem si jen zlomek vteřiny předtím, než se vynořil vedle mě. Zatraceně, jsou tak rychlí.

"Georgíno, moje krásná sladká sukubo, moje bohyně rozkoše," zapěl a dramaticky si přitiskl ruku na srdce.

Výborně. Přesně to teď potřebuju. Duane je jednou z nejnepříjemnějších nesmrtelných bytostí, které jsem kdy potkala. Blond vlasy nosil nakrátko, téměř až dohola, a jako vždy stavěl na odiv svůj příšerný vkus, který se projevoval jak volbou oblečení, tak deodorantu.

"Běž pryč, Duane. Nemám se s tebou o čem bavit."

"Ale no tak," broukl a natáhl ruku ke dveřím od auta, které jsem se právě snažila otevřít. "Tentokrát si ani ty nemůžeš hrát na stydlivku. Podívej se na sebe. Vždyť celá záříš. Mělas dobrý lov, co?"

Zamračila jsem se při narážce na Martinovu životní energii, která mě musela stále obklopovat. Tvrdošíjně jsem se dál pokoušela otevřít dveře, přestože mi v tom Duane bránil. Bez úspěchu.

"Vypadá to, že ten chlap bude pár dní mimo," dodal vampýr a zadíval se na mě pozorněji. "Ať už to byl kdokoli, určitě si tu jízdu užil - jednak jízdu s tebou a pak jízdu do pekla." Líně se na mě usmál a jenom nepatrně odhalil své špičaté zuby. "Musel ti jít ohromně k duhu, když teď vypadáš tak sexy. Co se stalo? myslel jsem, že šoustáš jenom se spodinou. S největšími kretény."

"Změna politiky. Nechtěla jsem ti dodávat falešné naděje."

Potřásl hlavou, jako že to oceňuje. "Georgíno, ty a tvoje duchaplnost nikdy nezklamete. Ale potkal jsem už spoustu děvek, které umějí použít pusu buď k tomu, aby v práci pokračovaly, nebo s ní skončily."

"Pusť ty dveře," vyštěkla jsem a zatáhla za ně silněji.

"Kam tak spěcháš? Mám právo vědět, co jste tady s tím skřetem dělali. Tahle východní část města je moje."

"My nepodléháme tvým pravidlům, což dobře víš."

"Přesto ale obyčejná slušnost velí, že pokud jsi v sousedství - v tomto případě doslova -, měla bys aspoň pozdravit. A navíc, proč si my dva někdy nevyjdeme? Dlužíš mi to. s těmi druhými srabáky už jsi strávila dost času."

Ti srabáci, na něž narážel, byli moji kamarádi a jediní slušní vampýři, které znám. Většina vampýr - jako Duane - je arogantních, neumějí se chovat a jsou posedlí svým teritoriem. Mezi nimi a smrtelníky, které jsem poznala, v tomhle ohledu žádný rozdíl není.

"Jestli mě nepustíš, poznáš úplně novou definici 'obyčejné slušnosti'."

No dobře, byla to hloupá narážka jako z akčního filmu, ale v tu chvíli mě nic lepšího nenapadlo. Snažila jsem se mluvit co nejzlověstnějším tónem, ale moje chvástání bylo jen hrané a on to dobře věděl. Sukuby jsou obdařeny charismatem a schopností měnit podobu, vampýři zase nadlidskou silou a rychlostí. To znamená, že jeden z nás líp zapadne na večírek, zatímco ten druhý dokáže někomu zlomit zápěstí jen pouhým potřesením rukou.

"Ty mi vyhrožuješ?" Hravě mi přejel rukou po tváři. Při tom doteku se mi odporem zježily chloupky vzadu na krku. Ucukla jsem. "To je rozkošné. A svým způsobem i vzrušující. Vlastně se mi líbí, když útočíš. Možná, že kdyby ses chovala jako hodná holka - au! Ty malá děvko!"

Jelikož měl zaměstnané obě ruce, využila jsem příležitosti. Rychle jsem změnila podobu a na pravé ruce se objevily osmicentimetrové drápky. Švihla jsem rukou a škrábla ho po tváři. měl hrozně rychlé reflexy, takže jsem mu moc neublížila. Ale když mě chytil za zápěstí a přimáčkl mi ruku k autu, všimla jsem si, že mu z drápanců teče krev.

"Copak? Není to pro tebe dost velký útok?" vypravila jsem ze sebe, přestože mě jeho stisk dost bolel. Další hláška z filmu.

"Rozkošná Georgína. Velice rozkošná. Uvidíme, jak rozkošná budeš, až..."

temnotu noci prozářily reflektory auta, které vyjelo zpoza vedlejšího bloku a mířilo k nám. V té vteřině jsem zaznamenala Duaneův nerozhodný výraz. Řidič naši roztržku bezpochyby viděl. Duane by mohl smrtelníka, který by se mezi nás míchal, snadno zabít - vždyť to dělal běžně, aby přežil -, ale kdyby to zabití souviselo s tím, že mě obtěžoval, před našimi nadřízenými by to nevypadalo dobře. dokonce i takový idiot jako Duane by si to rozmyslel, protože by mu to nestálo za ty administrativní peripetie.

"Ještě jsme neskončili," zasyčel a pustil mi zápěstí.

"Já myslím, že ano." Hned jsem byla statečnější, když byla záchrana na obzoru. "Až se ke mně přiblížíš příště, bude to naposledy."

"Třesu se hrůzou," uchechtl se. ve tmě blýskl očima a vzápětí se vytratil do noci právě v momentě, kdy nás projíždějící auto míjelo. Děkovala jsem Bohu za to, že toho řidiče dnes v noci popadla chuť na zmrzlinu nebo na sexuální dobrodružství, nebo z jakého důvodu se vydal ven.

Už jsem nemarnila čas, nasedla do auta a nedočkavě vyjela k městu. Snažila jsem se ignorovat, že se mi na volantu třesou ruce. Pravdou však bylo, že mě Duane vyděsil. Už mnohokrát jsem ho v minulosti setřela, ale vždycky to bylo v přítomnosti mých nesmrtelných přátel. Když jsem se s ním teď střetla sama na setmělé ulici, bylo to něco docela jiného, zejména když moje výhružky byly plané.

Nesnáším násilí a jakékoli formě. Nejspíš je to tím, že jsem prožila období dějin plná krutosti a brutality, kterou by moderní člověk vůbec nepochopil. Lidé rádi říkají, že žijeme v násilnické době, jenže nemají ani ponětí, o čem to vlastně mluví. Pravda, jisté století řešila ten problém uspokojivě: násilníci byli okamžitě kastrováni bez zdlouhavých soudních průtahů a nikdo nebyl propouštěn z vězení "za dobré chování". Bohužel ti, kdo se zabývají odplatou a ochranou práva, mívají chabou rozlišovací schopnost, a tak přece jen dávám přednost byrokracii moderního soudního systému.

Jak jsem si tak říkala, že ten řidič se možná vydal někam pro zmrzlinu, usnesla jsem se, že menší dezert by mi taky neuškodil. Když jsem se bezpečně vrátila do Seattlu, zastavila jsem se v nonstop obchodě s potravinami, kde jsem objevila zmrzlinu s příchutí tiramisu. Tiramisu a zmrzlina. Genialita smrtelníků mě nikdy nepřestane ohromovat.

Když už jsem chtěla zaplatit, všimla jsem si vystavených květin. Byly laciné a trochu povadlé, ale jakýsi mladý muž se jimi přesto nervózně probíral. Nakonec vybral několik květin v podzimních barvách a odkvačil s nimi. Zamyšleně jsem ho sledovala a trochu jsem žárlila na dívku, kterou jimi obdaruje.

Jak poznamenal Duane, obvykle se krmím na nešťastnících, kvůli kterým se pak nemusím cítit provinile, že jsem jim ublížila nebo je nechala pár dní v bezvědomí. Tenhle typ mužů nikomu nedává květiny a vyhýbá se romantickým gestům. A ti muži, kteří ženám květiny dávají..., těm se zase vyhýbám já. pro jejich vlastní dobro. To není pro sukubu právě typické, ale teď už jsem byla příliš unavená, než abych se starala o to, zda je to vhodné, či nikoliv.

Připadala jsem si smutná a osamělá, a tak jsem si vybrala kytici rudých karafiátů a zaplatila za ni i za zmrzlinu.

Sotva jsem dorazila domů, zazvonil mi telefon. Odložila jsem nakoupené věci a podívala se na číslo volajícího. Skryté číslo.

"Zdravím, můj pane a vládce," ohlásila jsem se. "Jak dokonalé zakončení dokonalé noci."

"Nech si ty svoje poznámky, Georgie. Proč jsi tak vymetla s Duanem?"

"Cože, Jerome?"

"Právě mi volal. Říkal, že ses do něj pořádně navážela."

"Navážela? Do něj?" Vzedmul se ve mně vztek. "To on si začal! Přišel ke mně a..."

"Uhodila jsi ho?"

"Já..."

"Tak uhodila?"

povzdechla jsem si. Jerome byl arcidémon a patřil v hierarchii k vyššímu zlu Seattlu a navíc byl můj nadřízený. Měl v popisu práce nás všechny řídit, kontrolovat, jestli plníme svoje povinnosti, a vůbec nás usměrňovat. A jako každý líný démon byl raději, když jsme mu přidělávali co nejméně práce. jeho roztrpčení bylo znát i v telefonu.

"Tak trochu jsem ho opravdu uhodila. Vlastně jsem po něm jen sekla drápy."

"Chápu. Sekla. A taky jsi mu vyhrožovala?"

"No, ano, pokud chceš slovíčkařit. Jerome, no tak! Je to vampýr. Nemůžu mu pořádně ublížit a ty to dobře víš."

Arcidémon zaváhal, zjevně se zamýšlel, jak by to dopadlo, kdybychom se do sebe s Duanem pustili. Asi jsem v té hypotetické bitce prohrála, protože o chvilku později těžce vydechl.

"Ano. Předpokládám. Ale už ho neprovokuj. Mám dost práce i bez vašich dětinských třenic."

"Odkdy pracuješ?" Vskutku dětinské.

"Dobrou noc, Georgie. A drž se od Duanea dál."

Spojení se přerušilo. Démoni si na řečičky nepotrpí.

Zavěsila jsem a cítila se dotčená. Nemohla jsem uvěřit, že to Duane vyžvanil a očernil mě. A co bylo horší - Jerome tomu věřil. Aspoň zezačátku. To se mě pravděpodobně dotklo nejvíc, protože i když svou práci sukuby flákám, u arcidémona jsem se vždycky těšila zvláštnímu postavení. Choval se ke mně s učitelskou shovívavostí a bral mě tak trochu jako svého oblíbeného domácího mazlíčka.

Hledal jsem nějakou útěchu, a tak jsem si vzala zmrzlinu do ložnice a převlékla se do plandavé noční košile. Moje kočka Subret, která až dosud spala v nohách mé postele, se zvedla a protáhla se. Byla bílá s několika černými flíčky na čela. Na pozdrav na mě zamžourala zelenýma očima.

"Nemůžu si jít lehnout," oznámila jsi jí, potlačila zívnutí. "Nejdřív musím číst."

Schoulila jsem se se zmrzlinou a knihou a znovu si vybavila, že se zítra na autogramiádě setkám se svým oblíbeným spisovatelem. Knihy Setha Mortensena mě vždycky oslovovaly a probouzely v mém nitru něco, o čem jsem dřív ani netušila, že to tam vůbec dřímá. Jeho poslední kniha, Gasgowská dohoda, sice nemohla zmírnit moje výčitky svědomí z toho, co se stalo s Martinem, aspoň je ale obalila bolavou prázdnotou. Divím se, že smrtelníci, kteří žijí tak krátce, dokážou stvořit tak nádherné věci.

"Když jsem byla smrtelnice, nevytvořila jsem vůbec nic," pověděla jsem Subret, když jsem přečetla pět stran.

Otírala se o mě a soucitně předla. Naštěstí jsem byla natolik duchapřítomná, že jsem stačila odložit zmrzlinu stranou, než jsem padla do postele a usnula.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fifi fifi | 31. července 2013 v 10:57 | Reagovat

bleeeeee :-(

2 Eliss Eliss | Web | 4. srpna 2013 v 13:48 | Reagovat

[1]: jak to myslíš?

3 Anet Anet | 7. srpna 2013 v 12:27 | Reagovat

[1]: ty kurvo jedna zajebana!!jaky ble!!!!! to je vyborna knizka..........

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama